• turned_in کفش های پیاده روی

  کفش های پیاده روی

  ویژگی هایی که شما را به حرکت تشویق می کنند.

  کفش های پیاده روی از ویژگی هایی برخوردارند که دیگر کفش ها از آنها بی بهره هستند. در اینجا به برخی از ویژگی هایی که باید از کفش های پیاده روی انتظار داشت ،می پردازیم.

  پوشیدن کفش های پیاده روی که راحت و اندازه پای شما باشند، می توانند به جلوگیری از مصدومیت هایی از قبیل تاول زدن و پینه بستن پا کمک کنند. یک کفش پیاده روی باید نسبتا سبک باشد و توانایی جذب شوک خوبی داشته باشد. اما همه کفش های پیاده روی به طور یکسان تولید نشده اند. ویژگی هایی را بیابید که برای شما مناسب باشند.

  اینکه یک کفش چطور ساخته شده است در مناسب بودن و عملکرد آن تفاوت ایجاد می کند. شناختن قسمت های پایه یک کفش پیاده روی می تواند به شما کمک کند تا کفش مناسب خود را در بین سبک ها و برندهای مختلف موجود بیابید.

  نکته: اینطور نیست که همه کفش های پیاده روی کفی یا پدهای ژله ای داشته باشند، هر چند بسیاری از آنها ممکن است ویژگی هایی داشته باشند که مقاومت و حفاظت از پا را به همراه دارند.

  کفش های پیاده روی
  • محافظ تاندون آشیل. این بخش از کفش با قفل کردن کفش دور پاشنه، فشار وارده به تاندون آشیل را کاهش می دهد.
  • Heel collar. از مچ پا محافظت می کند و اندازه بودن کفش را تضمین می کند.
  • رویه کفش. کفش را روی پای شما نگه می دارد و معمولا از چرم،‌تور،‌ یا مواد مصنوعی درست می شود. تور امکان تهویه بهتر را می دهد و سبک وزن است.
  • کفی. بالشتک ها و محافظ های پا و گودی کف پا. کفی های کفش که قابل برداشتن هستند را می توان بین جلسات پیاده روی شست یا خارج کرد.
  • ژل،‌ فوم،‌ یا تخت متخلخل میانی. همه این مواد نقش محافظ را بازی می کنند و اثر ضربه را کاهش می دهند، زمانی که پای شما با زمین برخورد می کند.
  • تخت زیرین. با زمین تماس پیدا می کند. آج ها و شیارهای آن میتوانند به حفظ اصطکاک کمک می کنند.
  • پنجه کفش. فضایی را برای پنجه کفش ایجاد می کنند. یک پنجه کفش جادار و گرد به جلوگیری از پینه بستن انگشتان پا کمک می کند.

  شکل پاهای خود را مد نظر قرار دهید.

  پاها اشکال و اندازه های متفاوتی دارند. به منظور جلوگیری از مشکلات دردناک،‌ شکل و اندازه پاهای خود را در زمان خریدن کفش پیاده روی  ،مد نظر قرار دهید. به خاطر داشته باشید، کفش های شما باید با شکل پاهای شما تطابق داشته باشند. پاهای شما نباید مجبور شوند با شکل کفش تطابق پیدا کنند.

  طول و عرض

  کفش هایی که خیلی باریک یا خیلی پهن هستند می توانند به پینه ها و تاول هایی دردناک منجر شوند. علاوه بر این،‌ پنجه کفشی که به اندازه کافی بلند نیست – و فضای کافی را برای انگشتان شما ایجاد نمی کند – می تواند اختلال هایی از قبیل پینه پا یا انگشت چکشی را باعث شود.

  نوع گودی کف پا

  آرایش پیچیده استخوان ها،‌ عضلات،‌ رباط ها،‌ و تاندون ها در پاهای شما، قوس های عرضی و  طولی را شکل می دهند. هنگامی که راه می روید، این قوس های فنری و انعطاف پذیر، به توزیع وزن بدن تان به طور برابر در طول پای تان کمک می کنند. قوس کف پا نقش مهمی در نحوه انطباق شما با سطوح مختلفی که روی آنها راه می روید ایفا می کند.

  کفش هایی را برای پیاده روی انتخاب کنید که با نوع قوس کف پای شما انطباق دارند. به طور کلی، پاها به سه دسته تقسیم می شوند:‌

  • پاهایی که از نظر گودی خنثی هستند . این پاها نه خیلی قوس دارند و نه خیلی تخت هستند. در مورد این نوع پا باید دنبال کفش هایی گشت که قسمت میانی خیلی محکم، کفی تخت تا نیمه منحنی(کناره داخلی مستقیم تا نیمه منحنی)، و استحکام عقب پای متوسط دارند.
  • پاهای دارای انحنای کم یا صاف. انحنای کم یا صاف بودن کف پا ممکن است با استرس وارد شده به عضلات و مشکلات مفصلی در برخی افراد مرتبط باشد،‌ هر چند همبستگی مستقیمی در این مورد مشاهده نشده است. اگر کف پاهای خیلی صافی دارید،‌ ممکن است کفش های پیاده روی که کناره داخلی صاف دارند برای شما مناسب باشند تا به تثبیت پاهای شما کمک کنند.
  • پاهای دارای انحنای خیلی زیاد. قوس زیاد کف پا می تواند در کشش بیش از حد به مفصل ها و عضلات نقش داشته باشد،‌ چرا که پای شما ممکن است شوک های وارده را به خوبی جذب نکند، خصوصا اگر فعالیت های ضربه ای یا پرشی زیادی انجام دهید. در این موارد باید از کفشهایی استفاده کرد که قوس کف پا را پر کند. چندین مطالعه نشان داده اند که “هیچ بهترین کفشی”‌برای یک نوع پای خاص وجود ندارد،‌ و راحت بودن و اندازه بودن کفش باید مهمترین معیار شما باشد.

  کفشی را تهیه کنید که به بهترین شکل اندازه پاهای شما باشد

  اگر بهترین کفش جهان از نظر طراحی را هم داشته باشید،‌ کار خود را به خوبی انجام نمی دهد اگر به درستی اندازه پای شما نباشد. در اینجا برخی نکات در مورد پیدا کردن کفش پیاده روی که به بهترین شکل اندازه پاهای شما باشد ارائه می گردد:‌

  • همان جوراب هایی را بپوشید که در زمان پیاده روی به پا می کنید،‌ یا این جوراب ها را با خود به فروشگاه ببرید.
  • حتما بعد از مقداری پیاده روی برای خرید کفش اقدام کنید،‌ و زمانی که چند ساعت از روز گذشته است یعنی زمانی که پاهای شما در بزرگترین اندازه خود هستند.
  • کفش خود را از مغازه های کفش ورزشی با فروشنده های حرفه ای یا از فروشگاه هایی که گزینه های زیادی در اختیار شما قرار می دهند خریداری کنید.
  • از فروشنده بخواهید که هر دوی پای شما را اندازه گیری کند، خودتان آنها را اندازه گیری کنید،‌ یا از یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود بخواهید که این کار را انجام دهند. هر باری که کفش می خرید پای خود را اندازه بگیرید، زیرا اندازه پای شما به تدریج در طول سال های متمادی تغییر می کند. زمانی که پای شما اندازه گیری می شود ثابت بایستید تا دقیق ترین اندازه گیری صورت گیرد.
  • اگر یکی از پاهای تان از دیگری بزرگ تر است،‌ کفشی را امتحان کنید که برای پای بزرگتر شما اندازه است.
  • هر دو لنگه کفش را بپوشید  و اندازه بودن آنها را امتحان کنید. انگشتان خود را داخل کفش حرکت دهید. اگر حداقل نیم اینچ (۱٫۳ سانتی متر) بین بزرگترین انگشت خود و انتهای کفش فاصله وجود ندارد – تقریبا به اندازه عرض انگشت شما – سایز بزرگتری را امتحان کنید.
  • اطمینان پیدا کنید که عرض کفش به اندازه کافی می باشد. اندازه بودن کفش از بغل ها باید خیلی راحت باشد و نه تنگ. اگر خانمی هستید با پاهای پهن، کفش های مردانه یا پسرانه را مد نظر قرار دهید،‌ چرا که این کفش ها برشی کمی بزرگتر در امتداد پاشنه و سینه پا دارند.
  • قبل از خریدن کفش حتما با آن کمی راه بروید. کفش باید در همان ابتدا احساس راحتی داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که پاشنه پای شما راحت است و هنگام راه رفتن پاشنه پای تان لیز نمی خورد.

  کفش های فرسوده خود را عوض کنید تا از مصدومیت پیشگیری کنید.

  همه کفش های پیاده روی نهایتا علائم فرسودگی را از خود نشان می دهند. و حتی اگر هنوز هم خیلی راحت به نظر می رسند و ظاهر آنها خیلی فرسوده به نظر نمی رسد،‌ ممکن است دیگر حمایت لازم را از پای شما به عمل نیاورند یا شوک وارده به پای شما را به خوبی جذب نکنند.

  کفش های خود را زمانی عوض کنید که:‌

  • قسمت بیرونی کفش فرسوده شده است
  • مسافت طی شده با کفش به ۳۰۰ تا ۴۰۰ مایل دویدن یا پیاده روی رسیده باشد. حتی اگر یک کفش خوب به نظر می رسد،‌ بعد از حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ مایل، دیگر حفاظت کافی در برابر ضربه را از پای شما به عمل نمی آورد. روی تقویم علامت بگذارید که چه زمانی به حداکثر پیمایش مورد نظر کفش خود می رسید تا برای شما یادآوری شود که چه زمانی کفش خود را تعویض کنید، و این موضوع را ردیابی کنید که به طور معمول چه مدت زمان طول می کشد تا به پیمایش ۳۰۰ تا ۴۰۰ مایل برسید.

  تصمیمی آگاهانه اتخاذ کنید

  کفش هایی که به خوبی اندازه پاهای شما نیستند، منبع بسیاری از مشکلات هستند. حالا که ویژگی هایی که باید دنبال آنها بگردید را می دانید،‌ می توانید با اطمینان خرید کنید. کفش های پیاده روی را بپوشید که راحت هستند و به راحتی به پای شما می روند تا یک پیاده روی بدون نگرانی داشته باشید.

 • شما هم نوشته ای بنویسید chat_bubble_outline

  account_circle
  email
  language
  mode_edit

ارتباط مستقیم با دکتر پاک منش