• turned_in میزان ورزش یک فرد بزرگسال – یک فرد بزرگسال (با قد و وزن متوسط) در روز چقدر باید ورزش کند؟

  یک فرد بزرگسال (با قد و وزن متوسط) در روز چقدر باید ورزش کند؟

  میزان ورزش توصیه شده برای اغلب افراد بزرگسال سالم ،از این قرار می باشد:

  • فعالیت هوازی: دستکم  ۱۵۰ دقیقه فعالیت هوازی با شدت  متوسط یا ۷۵ دقیقه فعالیت ایروبیک شدید، یا ترکیبی از فعالیت ایروبیک متوسط و شدید در هفته.زمان ذکر شده باید در طول هفته تقسیم شود.حتی انجام کوتاه مدت فعالیتهای فیزیکی هم خالی از فایده نیستند و اثرات تجمعی دارند.
  • ورزشهای مقاومتی: انجام ورزشهای مقاومتی برای تمام گروه های عضلانی اصلی ،دستکم دوبار در هفته .

  هدف را این قرار دهید که یک مجموعه واحد از هر تمرین را با استفاده از یک سطح وزنی یا مقاومتی  انجام دهید که به اندازه ای سنگین باشد که عضلات شما را بعد از ۱۲ تا ۱۵ بار تکرار خسته کند.

  ورزش ایروبیک متوسط شامل فعالیت هایی از قبیل پیاده روی سریع، شنا و کوتاه کردن چمن ها می باشد.

  ورزش ایروبیک شدید شامل فعالیت هایی از قبیل دویدن و حرکات موزون ایروبیک می باشد.

  تمرین های قدرتی می تواند شامل استفاده از وزنه، وزن خود بدن، طناب های کششییا فعالیت هایی از قبیل صخره نوردی باشد.

  به عنوان یک هدف کلی، هدف شما باید انجام حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت فیزیکی متوسط در روز باشد. اگر می خواهید وزن کم کنید، وزن خود را حفظ کنید، یا به اهداف تناسب اندام خاصی دست پیدا کنید، ممکن است نیاز داشته باشید بیشتر ورزش کنید.

  آیا هدفی بالاتر از این را مد نظر دارید؟ اگر ورزش کردن خود را به ۳۰۰ دقیقه یا بیشتر در هفته برسانید، می توانید به مزایای سلامت بیشتری دست پیدا کنید.

  کاهش دادن زمان نشستن اهمیت دارد. هر چه در طول روز ساعات بیشتری را بنشینید، ریسک مشکلات متابولیک بیشتر خواهد بود، که می تواند سلامت و طول عمر شما را تحت تاثیر قرار دهد، حتی اگر به توصیه های صورت گرفته در مورد مقدار فعالیت فیزیکی روزانه عمل کرده باشید.

  آیا بازه های زمانی کوتاه ورزش می توانند مفید باشند؟ حتی بازه های زمانی کوتاه فعالیت می توانند سودمند باشند. به عنوان نمونه، اگر نمی توانید روزی ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید، سعی کنید به جای آن چند نوبت پنج دقیقه ای پیاده روی کنید.

  هر فعالیتی می تواند بهتر از فعالیت نداشتن باشد. آنچه بیشترین اهمیت را دارد، تبدیل فعالیت فیزیکی به بخشی منظم از سبک زندگی شما می باشد.

 • شما هم نوشته ای بنویسید chat_bubble_outline

  account_circle
  email
  language
  mode_edit

ارتباط مستقیم با دکتر پاک منش