• turned_in آیا دستگاه های الیپتیکال (اسکی واره) برای فعالیت های ایروبیک پایه بهتر از تردمیل ها هستند؟

  آیا دستگاه های الیپتیکال (اسکی واره) برای فعالیت های ایروبیک پایه بهتر از تردمیل ها هستند؟

  شما می توانید هم با دستگاه های الیپتیکال و هم با دستگاه های تردمیل فعالیت های ایروبیک موثری انجام دهید. به طور کلی، شما می توانید اجازه دهید اهداف تان در خصوص تناسب اندام و ترجیحات شخصی تان تعیین کننده این موضوع باشند که آیا یک دستگاه الیپتیکال را انتخاب کنید یا یک دستگاه تردمیل یا دیگر تجهیزات ورزشی را.

  با این وجود، دستگاه های الیپتیکال ممکن است نسبت به تردمیل ها مزیت هایی داشته باشند. به عنوان مثال:

  • استفاده از دستگاه های الیپتیکال نسبت به دویدن روی دستگاه تردمیل، می تواند استرس کمتری برای زانوها، باسن، و پشت شما به همراه داشته باشد. با این وجود، راه رفتن روی تردمیل به اندازه استفاده از دستگاه الیپتیکال به بدن شما نیرو وارد می کند.
  • برخلاف تردمیل ها، برخی دستگاه های الیپتیکال مجهز به دسته ها یی شبیه به چوب های اسکی هستند که به شما این امکان را می دهند که هم بازوها و هم پاهای تان را ورزش دهید.
  • بیشتر دستگاه های الیپتیکال را می توان به صورت معکوس پدال زد، که به شما این امکان را می دهد تا عضلات پشت  ساق و ران را کمی بیشتر از حالت حرکت به جلو ورزش دهید.

  استفاده از دستگاه الیپتیکال عموما فعالیتی است که ضربه وفشار کمی به مفاصل وارد می کندو اگر به شیوه درست از آن استفاده شود نباید باعث زانو درد شود. و به این دلیل  می توانند جایگزین های خوبی برای دویدن یا تند راه رفتن برای افرادی باشند که به واسطه آرتروز دچار دردهای مفصلی هستند. اگر نگران مصدومیت یا سلامت خود هستید، در مورد اینکه کدام روش برای شما بهتر است با پزشک تان مشورت کنید.

   

  اگر از دستگاه های الیپتیکال استفاده می کنید، به خاطر داشته باشید که وضعیت ایستادن خود را در حالت خوبی قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که فعالیت شما بیشترین تاثیر گذاری را دارد. شانه های تان را عقب نگه دارید، سرتان را بالا بگیرید و عضلات شکمی خود را سفت کنید. به جلو نگاه کنید و نه به پایین و به پاهای تان. به دسته ها تکیه ندهید – اجازه دهید قسمت پایین بدن تان از وزن شما پشتیبانی کند.

   

  الیپتیکال
 • شما هم نوشته ای بنویسید chat_bubble_outline

  account_circle
  email
  language
  mode_edit

ارتباط مستقیم با دکتر پاک منش